چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد کرمان / افزایش 2 میلیون تنی حمل بار ریلی از منطقه گل‌گهر

افزایش 2 میلیون تنی حمل بار ریلی از منطقه گل‌گهر

مدیر‌عامل شرکت راه‌آهن گفت: امسال حمل بار ریلی منطقه گل‌گهر سیرجان نسبت به سال گذشته 2 میلیون تن افزایش داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش 2 میلیون تنی حمل بار ریلی از منطقه گل‌گهر

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، محسن پور‌سیدآقایی ظهر امروز در سفر به سیرجان اظهار کرد: برای رفع گلوگاه‌های ترافیکی سیرجان درباره تعریض دو پل با همکاری شهرداری در سیرجان تفاهم کردیم.

وی اضافه کرد: دو پل بلوار امام رضا (ع) و محور روستایی باسفهرجان تعریض می‌شود و بار ترافیکی در دو محور سیرجان – شهربابک و یزد – تهران کاهش می‌یابد.

پور‌سیدآقایی ادامه داد: دولت سیاست خود را بر افزایش حمل و نقل ریلی گذاشته است تا هم صرفه‌جویی در سوخت در راستای اقتصاد مقاومتی باشد و هم حمل و نقل ریلی افزایش یابد.

وی در مورد توسعه راه‌آهن سیرجان تصریح کرد: مسیر بافق تا بندرعباس حمل و نقل کل کشور را پوشش می‌دهد و باید تا پایان امسال ظرفیت بار ریلی این مسیر را از 15 میلیون تن به 45 میلیون تن در سال افزایش دهیم.

پور‌سیدآقایی ادامه داد: هیچ محدودیتی در این مسیر برای حمل بار نیست و مردم با این وضعیت ترجیح می‌دهند که حمل بار را با خط ریلی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن افزود‌: ‌برای کمک به حمل ریلی از گل‌گهر با کاهش نرخ، حمل بار را رقابتی بین شرکت‌ها قرار دادیم و امسال حمل بار ریلی در این منطقه را نسبت به سال گذشته دو میلیون تن افزایش دادیم.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: 50 درصد کل بار استان کرمان در شهرستان سیرجان است که بیشتر در مجموعه گل‌گهر حمل و نقل می‌شود.

شهباز حسن‌پور تصریح کرد: آنچه امروز مغفول مانده، استفاده بهینه از ظرفیت راه‌آهن است، هرچه از این ظرفیت استفاده شود، کاهش حوادث و تلفات انسانی را خواهیم داشت.

نماینده مردم سیرجان از خرید 400 واگن جدید توسط مدیر‌عامل گل‌گهر در سال جاری خبر داد.

بازتاب کلوب