پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / واردات / انتقاد نماینده بوشهر از رانت وزارت صنعت در واردات انحصاری خودرو

انتقاد نماینده بوشهر از رانت وزارت صنعت در واردات انحصاری خودرو

نماینده مردم بوشهر در واکنش به اظهارات وزیر صنعت که ته لنجی را فاجعه خوانده بود گفت: فاجعه بخشنامه های وزارت صنعت برای انحصار واردات خودرو به چند شرکت خاص است.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی، خدری نماینده مردم بوشهر در تذکری گفت: حدود ۲۰ روز از سیل مخرب در استان بوشهر می گذرد اما خبرهای خوشایندی از مدیریت پسابحران به گوش نمی رسد. با توجه به اینکه سیل اخیر موجب خرابی راه ها، تاسیسات برق، آب و فاضلاب و واحدهای مسکونی شد و در خوش بینانه ترین حالت مبلغی بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان باید هزینه جبران این خسارت ها شود.

نماینده بوشهر ادامه داد: اما در کمال تعجب، هیئت دولت مبلغ ۵ میلیارد تومان را به پرداخت خسارت تصویب کرد که مبلغ کمتر از ۲ درصد خسارات وارده است.

خدری اظهار داشت: آقای رئیس جمهور، هیئت دولت، وزرای محترم کشاورزی کشور و نیرو، جفا است چنین نگرشی به جبران خسارتها، سعی کنید مشکلات مردم را برطرف کنید. با سوء مدیریت قبل، حین و بعد از نزول باران، شما آن را به بحران تبدیل کردید.

وی در بخش دیگری از تذکرات خود با اشاره به اظهارات اخیر نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شما در برنامه زنده تلویزیونی ته لنجی را فاجعه خواندید اما جناب آقای وزیر ته لنجی فاجعه نیست، فاجعه بیکاری هزاران جوان تحصیل کرده در استان بوشهر است که طبق قانون اساسی، حاکمیت موظف به ایجاد اشتغال برای آنان است.

نماینده بوشهر تاکید کرد: ته لنجی فاجعه نیست، فاجعه بخشنامه های صادره از وزارت خانه جنابعالی است که انحصار واردات خودروی خارجی را به چند نمایندگی خاص دادید تا بیش از پیش زمینه رانت خواری را در جامعه فراهم کنید.

خدری تصریح کرد: آن اجناس و لوازم خارجی که در بازارهای داخلی و با برچسب تولید داخلی و توسط افراد خاص و نورچشمی به فروش می رسانید و سودهای کلان به جیب می زنید فاجعه است. ادبیات خود را عوض کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *