چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد سمنان / انتقال روزانه ۱۳میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی توسط منطقه شمالشرق

انتقال روزانه ۱۳میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی توسط منطقه شمالشرق

شاهرود – مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق از انتقال روزانه بیش از ۱۳ میلیون لیتر انواع فرآورده نفتی در این منطقه خبر داد.
قاسم عرب یارمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به انتقال ۲۲۴میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی از ابتدای امسال تا چهاردهمین روز فروردین ماه جاری توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق اظهار داشت: ۱۰۰ میلیون و ۲۱۹ هزار لیتر فرآورده‌ نفتی مربوط به بنزین بوده که ۷۶ میلیون و ۸۲ هزار لیتر آن بنزین معمولی و ۲۴ میلیون و ۱۳۷ هزارلیتر آن یورو۴ است.
وی با اشاره به اینکه در همین مدت ۹۷ میلیون و ۸۰۸ هزار لیتر نفت گاز معمولی (گازوئیل) نیز انتقال یافته است، اضافه کرد: ۲۶ میلیون و ۳۱۴ هزار لیتر نفت سفید هم در همین بازه زمانی توسط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق انتقال یافته است.
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق در خصوص میزان انتقال فرآورده‌های نفتی در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نیز گفت: این منطقه در سال ۹۵ شش میلیارد و ۳۴۷ میلیون لیتر انواع فرآورده را انتقال داده که در سال ۹۴ این رقم شش میلیارد و ۳۲۱ میلیون لیتر است.
یارمحمدی تصریح کرد: در سال گذشته سهم بنزین از کل فرآورده‌های منتقل شده در این منطقه دو میلیارد و ۵۲۵ میلیون لیتر است که ۴۷۰ میلیون لیتر آن بنزین یورو۴ و دو میلیارد و ۵۵ میلیون لیتر آن بنزین معمولی بود این در حالی است که میزان انتقال همین فرآورده در سال ۹۴ دو میلیارد و ۱۶۸ میلیون لیتر بود که سهم بنزین معمولی از این رقم یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون لیتر و سهم بنزین یورو۴، ۲۷۸ میلیون لیتر بود.
وی در مقایسه‌ای از میزان انتقال نفت گاز در دو سال اخیر گفت: در سال گذشته سه میلیارد و ۱۷۸ میلیون لیتر نفت گاز در این منطقه انتقال یافته که سهم گازوئیل معمولی دو میلیارد و ۷۹۴ میلیون لیتر و سهم گازوئیل یورو، ۳۸۳ میلیون لیتر است در حالی که این رقم در سال ۹۴، سه میلیارد و ۳۴۳ میلیون لیتر بوده که دو میلیارد و ۹۵۹ میلیون لیتر آن گازوئیل معمولی و ۳۸۵ میلیون لیتر آن گازوئیل یورو می‌باشد.
به گفته مدیرشرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق در سال گذشته، ۵۰۲ میلیون لیتر نفت سفید و ۱۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر نفت جت نیز منتقل شده است که میزان انتقال همین فرآورده‌ها در سال ۹۴ به ترتیب ۶۵۷ و ۱۵۲ میلیون لیتر  بوده است.
یارمحمدی با اشاره به اهمیت سوخت رسانی به نیروگاه‌های نیشابور، شاهرود و سمنان تاکید کرد: در سال ۹۵ به ترتیب ۱۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر، ۲۵ میلیون لیتر و ۳۸ میلیون لیتر فرآورده نفتی به این سه نیروگاه مهم کشور سوخت رسانی کرده‌ایم که همین رقم در سال ۹۴ به ترتیب ۱۰۹ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر، ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر و ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بود.
وی خاطر نشان کرد: در مجموع در سال گذشته دو میلیارد و ۹۱۵ میلیون و ۷۲۱ هزار و ۲۴۷ تن کیلومتر و در سال ۹۴ دو میلیارد و ۹۴۶ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۹۶۶ تن کیلومتر انواع فرآورده نفتی در این منطقه انتقال یافته است.
مدیرشرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌شرق در خاتمه یادآور شد، این شرکت با حدود یک هزار کیلومتر خط لوله وظیفه سوخت رسانی به پنج استان مهم همچون خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، گلستان و سمنان را عهده‌دار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *