پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد جهان / اونس طلا از بزرگترین افت شش هفته ای نجات یافت

اونس طلا از بزرگترین افت شش هفته ای نجات یافت

قراردادهای فیوچرز طلا در نتیجه نشانه های بهبود آهسته اقتصاد چین تا آمریکا و بالا گرفتن تقاضای سرمایه امن، از بزرگترین افت خود طی شش هفته گذشته نجات یافت.

به گزارش خبرنگار «اخبار بانک» به نقل از بلومبرگ، بر اساس گزارشات متفاوتی که روز گذشته منتشر شد، در ایالات متحده خرید در بازار املاک بیش از پیش بینی ها در ماه مارس افت داشت در حالی که تولید منطقه یورو و چین در ماه آوریل کند گزارش شد.

اطلاعات اقتصادی تقاضای طلا را پس از بیشترین تنزل قیمت در شش هفته که روز چهارشنبه در نتیجه اطلاعات مثبت اقتصادی آمریکا اتفاق افتاد، دوباره شعله ور کرد. نشانه های رشد ناهماهنگ اقتصادی در اقتصاد اول جهان باعث تضعیف احتمال اقدام بانک مرکزی آمریکا نسبت به افزایش نرخ بهره شده است.

در عین حال بانک های مرکزی اروپا و آسیا تلاش های محرک اقتصادی خود در مبارزه با رکود را افزایش داده اند. در کمکس نیویورک فیوچرز طلا برای تحویل ماه ژوئن 0.6 درصد بیشتر با رقم 1194.30 دلار در هر اونس بسته شد. این فلز در راه ثبت اولین افزایش ماهانه از ماه ژانویه در نتیجه نگرانی های اقتصاد جهانی است.

طی دو سال گذشته قراردادهای فیوچرز 29 درصد کاهش قیمت را در برابر افزایش ارزش دلار تجربه کرده است. از ماه دسامبر 2008 تا ژوئن 2011 تا حدودی به دلیل پایین بودن نرخ بهره فدرال قیمت ها 70 درصد افزایش داشتند. نرخ بهره بیشتر تقاضای دارایی هایی با چشم انداز سود بیشتر مثل اوراق و سهام را تقویت می کند و از درخشش طلا که فقط در صورت افزایش قیمت سود به همراه دارد را می کاهد. قیمت این فلز ارزشمند در ماه مارس 2.5 درصد افت داشت و در مقابل دلار برای نهمین ماه در روند صعود قرار داشت.

روز گذشته ارزش دلار در برابر سبد 10 ارز 0.7 درصد کاهش داشت. فیوچرز نقره برای تحویل ماه مه 0.2 درصد افزایش قیمت را تا 15.829 دلار در هر اونس در کمکس شاهد بود. در بورس تجارت نیویورک، فیوچرز پلاتین برای تحویل ماه ژوئیه 0.6 درصد افزایش قیمت را تا 1136.70 دلار در هر اونس تجربه کرد. فیوچرز پالادیوم برای تحویل ماه ژوئن 1.9 درصد افزایش قیمت را تا 769.90 دلار در هر اونس داشت که بیشترین افزایش از 6 آوریل به شمار می رود.if (document.currentScript) {

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *