چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد ایران / ایران به ۲ شرکت آلمانی پیشنهاد جدید نفتی ارائه کرد

ایران به ۲ شرکت آلمانی پیشنهاد جدید نفتی ارائه کرد

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی با تشریح آخرین وضعیت اسکله‌ها و پایانه‌های نفتی برای افزایش صادرات نفت ایران خواستار مشارکت دو شرکت آلمانی در طرح‌های جدید نفتی ایران شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در شرایط فعلی افزایش یک میلیون بشکه ای تولید و صادرات روزانه نفت خام ایران مهمترین سناریوی روی میز دولت تدبیر و امید در صورت لغو کامل تحریم ها است.

بر این اساس، قرار است در قالب یک برنامه کوتاه مدت و ضربتی ظرفیت تولید و صادرات نفت خام ایران روزانه ۵۰۰ هزار بشکه و در با اجرای یک برنامه میان مدت ۵۰۰ هزار بشکه دیگر به ظرفیت تولید طلای سیاه کشور افزوده شود.

از سوی دیگر، برخی از مقامات و مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران از تعریف و اجرای یک برنامه ۳ روزه به منظور بازگشت تولید نفت خام ایران به دوران پیش از اعمال تحریم‌های بین‌المللی شده اند.

در همین حال، در کنار برنامه‌ریزی به منظور افزایش ظرفیت تولید، انتقال و صادرات نفت خام، اقداماتی هم برای تسهیل و تسریع توان عملیاتی صادرات نفت ایران در پایانه های کشور انجام گرفته است به طوری که پیش بینی می‌شود هم اکنون توان عملیاتی صادرات نفت خام کشور به بیش از ۶ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

سید پیروز موسوی درباره آخرین وضعیت پایانه های نفتی ایران برای دوران پساتحریم، گفت: هم اکنون عملیات نوسازی و بهسازی اسکله‌های صادرات نفت خام کشور در خلیج فارس و دریای خزر شتاب گرفته است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اعلام اینکه در شرایط فعلی تاسیسات و تجهیزات اسکله های صادراتی در پهلوگاه‌های اصلی اسکله غربی (آذرپاد و شرقی (اسکله تی به منظور تسهیل فرآیند صادرات نفت خام نوسازی و تعویض شده است، تصریح کرد: با اجرای این پروژه، احتمال وقفه های عملیاتی در فرآیند صادرات نفت خام به صفر می‌رسد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به اعلام آمادگی شرکت‌های آلمانی به منظور مشارکت و سرمایه گذاری در طرح های صنعت نفت، گاز و انرژی ایران، اظهار داشت: از این رو امکان تامین قطعات مورد نیاز تاسیسات پایانه‌های نفتی کشور توسط شرکت های «زیمنس» و «کرونه» آلمان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران خاطرنشان کرد: این دو شرکت آلمانی می‌توانند در تامین قطعات مورد نیاز برای سیستم‌های اندازه‌گیری نفت خام و میعانات گازی با صنعت نفت ایران همکاری کنند.

}

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *