پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار بورس / پیش بینی روند بازار / بازار سهام آسیا افت بیشتری را تجربه کرد

بازار سهام آسیا افت بیشتری را تجربه کرد

اخبار بانک: بازار سهام آسیا هفته را با تاثیر از افت جلسه قبل وال استریت با پسرفت شروع کرد. در عین حال یورو با توجه به سیاست معکوس ایالات متحده و منطقه یورو به کمترین نرخ در 12 سال گذشته رسید.

به گزارش «اخبار بانک» به نقل از رویترز، شاخص سهام MSCI آسیا و اقیانوسیه به استثنای ژاپن در اولین ساعات معاملات ۰.۳ درصد افت داشت.

در بازار سهام آمریکا هراس از افزایش نرخ بهره و افزایش قیمت دلار بر درآمدهای شرکتی، باعث افت شد. شاخص اس اند پی ۵۰۰ سومین هفته افت پیاپی را تجربه کرد اما با اینحال ۳ درصد با اوج خود که در اوایل ماه به آن رسید فاصله دارد.

این هفته تمرکز سرمایه گذاران جلسه دو روزه بانک فدرال است.

شاخص سهام نیکی ژاپن در اولین معاملات ثابت بود. این در حالی است که روز جمعه در پنجمین هفته صعود پیاپی خود به اوج ۱۵ ساله صعود کرد.

بانک ژاپن روز سه شنبه پیش از بانک فدرال سیاست پولی خود را اعلام می کند که انتظار می¬رود حفظ برنامه خرید دارایی برای افزایش رشد و تورم پایدار تا ۲ درصد باشد.

در اولین ساعات معاملات آسیا ارزش یورو به ۱.۰۴۵۷ دلار کاهش داشت که کمترین نرخ از ماه ژانویه سال ۲۰۰۳ است و آخرین بار با نرخ ۱.۰۴۸۸ دلار مبادله شد.

از اواسط سال ۲۰۱۴ تا کنون نرخ مبادله یورو در برابر دلار ۲۵% کاهش داشته است و هفته گذشته بیشترین افت را از سپتامبر ۲۰۱۱ تجربه کرد.

ضعف این ارز مشترک باعث افزایش شاخص دلار شد که در اولین مبادلات به ۱۰۰.۴۲۰ صعود کرد (بیشترین مقدار در ۱۲ سال).
از طرفی دلار در برابر رقبای آسیایی کاهش داشت و به ۱۲۱.۳۴ ین رسید.

منبع : اخبار بانک

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

بازتاب کلوب