پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار بانکی / اخبار موسسات مالی اعتباری ایران / بانک مرکزی اعلام کرد : موسسه آرمان بهار 94 مجوز می‌گیرد

بانک مرکزی اعلام کرد : موسسه آرمان بهار 94 مجوز می‌گیرد

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: موسسه در شرف تاسیس آرمان در حال نهایی کردن پروسه پولشویی است و قطعا بهار 94 مجوز می گیرد.همچنین موسسه نور تا چند روز دیگر با ثبت خود اداره ثبت شرکت ها،شکل حقوقی خود را گرفته و مجوز کسب می کند.

حمید تهرانفر در گفت وگو با «اخبار بانک» در پاسخ به تکلیف چند موسسه اعتباری در شرف تاسیس برای کسب مجوز اظهار داشت: موسسه آرمان و نور دو موسسه ای هستند که در حال نهایی کردن پروسه اخذ مجوز می باشند.

وی گفت: موسسه آرمان به احتمال فراوان بهار 94 مجوز نهایی خود را کسب می کند.موسسه نور نیز طی هفته پیش رو با ثبت خود در اداره ثبت شرکت ها به گرفتن مجوز نهایی از بانک مرکزی نزدیک تر می شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی اظهارداشت: اساسنامه موسسه اعتباری در شرف تاسیس نور در شورای پول و اعتبار تصویب شده است.

وی درباره موضوع برداشت شبانه از حساب برخی بانک ها در دولت قبل گفت: این موضوع در حال بررسی و رسیدگی در دیوان محاسبات است و بطور قطع امسال تکلیف این برداشت نیز مشخص خواهد شد.

بانک صادرات متولی ساماندهی موسسه میزان شد
معاون نظارتی بانک مرکزی همچنین درباره موسسه میزان نیز اظهار داشت: بانک صادرات ایران متولی ساماندهی موسسه میزان شده است و طی جلسه ای که در استانداری خراسان رضوی برگزار خواهد شد، این موضوع نهایی می شود.

تهرانفر در پاسخ به نگرانی های ایجاد شده از سوی سپرده گذاران موسسه میزان با بیان اینکه در تاریخ ۲۴ اسفند ماه سال گذشته در جلسه ای با حضور معاونین سه استانداری خراسان رضوی،شمالی و جنوبی وضعیت موسسه میزان تعیین تکلیف شده است، اظهار داشت: بانک صادرات متولی ساماندهی دارایی و بدهی این موسسه است و قرار شده که بانک صادرات این موضوع را مدیریت کند.

وی با بیان اینکه بانک صادرات در حال انعقاد قرارداد برای اجرای پروسه مدیریت و ساماندهی دارایی و بدهی موسسه میزان است،گفت: باید توجه داشت که بانک مرکزی برای کنترل بازار پولی وارد این قضیه شده و اجازه نخواهد داد که این مشکل ادامه پیدا کند.برای همین سپرده گذاران مطمئن باشند که جای نگرانی نیست.

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه بخش اعظم سپرده موسسه میزان برای پرداخت طلب سپرده گذاران به مسوولان این موسسه عودت داده شده است،تصریح کرد: بخشی از کل سپرده این موسسه نزد بانک مرکزی باقی مانده که بانک مرکزی چندین بار از مسوولان این موسسه خواسته تا این مبلغ را دریافت و میان سپرده گذاران توزیع کنند که مسوولان میزان تاکنون از اجرای این موضوع امتناع کرده اند.

وی ادامه داد: با عهده دار شدن بانک صادرات تمام وجوه باقی مانده نزد بانک مرکزی به حساب بانک صادرات واریز و به سپرده گذاران پرداخت می شود.

تهرانفر افزود: مسوولان میزان باید برای تسریع در روند اداری و رفع مشکلات سپرده گذاران از خود همت بیشتری نشان دهند.

وی گفت: بانک مرکزی بعنوان نهاد حاکمیتی به هیچ وجه اجازه اختلال در بازار پولی را نخواهد داد.برای همین مسوولان میزان باید برای انعقاد قرارداد با بانک صادرات سرعت بیشتری داشته باشند.

var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *