سه شنبه , 21 آذر 1396
خانه / اخبار بانکی / اخبار بانک های ایران / بانک های روسی با تجار ایرانی برای بازگشایی ال سی همکاری می کنند

بانک های روسی با تجار ایرانی برای بازگشایی ال سی همکاری می کنند

بانک های روسی با تجار ایرانی برای بازگشایی ال سی همکاری می کنند
ساری-ایرنا- معاون اقتصادی سفارت روسیه در تهران گفت : بانک های روسی برای بازگشایی ال سی با تجار ایرانی همکاری دارند و مشکلی برای گشایش اعتبار مالی با بانک های ایران وجود ندارد.

به گزارش خبرنگارایرنا، رستم مرادف روز شنبه در دیدار سفیر روسیه در تهران با استاندار مازندران در ساری افزود : هم اکنون ازبربانک، گازپروم و روس سلخوز بانک به عنوان بانک های بزرگ روسیه گشایش اعتبار را برای تجار ایرانی دارند.
وی اضافه کرد : تاکنون چندین ال سی برای تجار ایرانی از سوی بانک های روسی بازگشایی شده و مشکلی از سوی بانک های روسیه وجود ندارد.
رستم مرادف حداکثر زمان بازگشایی ال سی برای تجار ایران از سوی بانک های روسی را کمتر از 30 روز اعلام کرده است.
معاون اقتصادی سفارت روسیه در ایران اظهارداشت : علاوه بر آن بانک های توسعه صادرات و کشاورزی ایران نیز در مسکو فعالیت دارند و سایر بانک های ایرانی نیز متقاضی ورود به روسیه هستند.
رستم مرادف به تقاضای مازندران برای صادرات محصولات کشاورزی تولیدی این خطه شمال کشور به روسیه اشاره کرد و گفت که در شرایط فعلی فروشگاه های بزرگی از بخش خصوصی واردات محصولات کشاورزی ایران را به روسیه انجام می دهند.
وی اظهارداشت : این شرکت ها 2 سال قبل سرمایه گذاری هایی را در زمینه بسته بندی و حمل و نقل برای ورود محصولات کشاورزی ایران به روسیه انجام دادند و در سال جاری نیز سرگرم صادرات این محصولات به مسکو هستند.
وی اضافه کرد : تجار مازنی می توانند با این فروشگاه های بزرگ برای صادرات محصولات کشاورزی توافق کنند.
سفیر روسیه در تهران بنا به دعوت استاندار مازندران صبح امروز شنبه 25 شهریورماه به این استان سفر کرد.
سفر لوان جاگاریان سفیر روسیه به مازندران یک روزه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *