سه شنبه , 30 آبان 1396
خانه / اخبار بانکی / اخبار بانک های ایران / بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۲۰ درصد زیاد شد

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۲۰ درصد زیاد شد

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۲۰ درصد زیاد شد

 

بدهی بانک ها به بانک مرکزی در مردادماه سال جاری ۱۱۰۳.۹ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱۰.۷ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰.۲ درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ تازه ترین گزارش بانک مرکزی از گزیده آمارهای اقتصادی در مردادماه نشان می دهد که در این مدت بدهی بخش غیردولتی به سیستم بانکی را 9736.9 هزار میلیارد ریال اعلام کرده است که به نسبت اسفندماه سال گذشته 6.1 و به نسبت مدت مشابه سال گذشته 22.1 درصد افزایش نشان می دهد.
در عین حال، بدهی بخش دولتی در دوره مورد بررسی 2336.8 هزار میلیارد ریال است که نسبت به مردادماه سال 95 به میزان 16.7 درصد رشد نشان می دهد.
بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی در مردادماه رقم 620.7 هزار میلیارد ریال را نشان می دهد که نسبت به اسفندماه گذشته 7.7 درصد رشد داشته است.
بدهی بانک ها به بانک مرکزی در مردادماه سال جاری 1103.9 هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفندماه سال گذشته 10.7 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20.2 درصد افزایش یافته است.
میزان سپرده بانک ها و موسسات اعتباری نزد بانک مرکزی در مردادماه سال جاری به رقم 1433.6 هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به اسفندماه 9.2 درصد و نسبت به مرداد سال گذشته 22.0 درصد افزایش نشان می دهد.
سپرده های بخش دولتی نزد بانک مرکزی در مردادماه رقم 385.7 هزار میلیارد ریال بود که نسبت به اسفند سال گذشته 3.3 و نسبت به دوره مشابه سال قبل، 16.5 درصد رشد یافته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *