خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد ایران / برگزاری پنج نمایشگاه بهاره از ١١ اسفندماه در تهران

برگزاری پنج نمایشگاه بهاره از ١١ اسفندماه در تهران

تهران- ایرنا – مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران گفت: نمایشگاه بهاره در پنج محل در شهر تهران از ١١ تا ٢٠ اسفندماه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، «امید شنعه» روز شنبه در نشست خبری درباره برگزاری نمایشگاه های بهاره در محل این بنیاد، افزود: این نمایشگاه ها در ترمینال خاوران، مصلی تهران، پارک ارم، سازمان گوشت حکیمیه تهران و بوستان ولایت برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه ها، پوشاک مردانه، زنانه و بچگانه، آجیل و خشکبار، کیف و کفش و سایر نیازهای مردم عرضه می شود.
شنعه افزود: قیمت کالاهای یاد شده، 25 درصد از قیمت بازار کمتر و 85 درصد کالاهای عرضه شده تولید داخل است.
وی همچنین درباره میوه های عرضه شده در این نمایشگاه نیز گفت: با هماهنگی جهاد کشاورزی، میوه شب عید نیز در این نمایشگاه عرضه می شود.
وی گفت: همچنین مرغ، گوشت قرمز، برنج و روغن نیز به قیمت تنظیم بازار در این نمایشگاه عرضه می شود و مردم می توانند به قیمت دولتی، کالاهای خود را تهیه کنند.
مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران یادآورشد: این نمایشگاه با همکاری اصناف تهران برگزار می شود و کارآفرینان استان تهران نیز در این نمایشگاه کالاهای تولیدی خود را عرضه می کنند.
به گزارش ایرنا، رئیس اتاق اصناف ایران نیز اواخر بهمن ماه امسال اعلام کرده بود، اگرچه با برگزاری نمایشگاه‌های بهاره به دلیل اینکه معتقدیم هیچ کمبودی در کالاها مورد نیاز مردم مشاهده نمی‌شود موافق نیستیم اما با توجه به اینکه برگزاری این نمایشگاه‌ها توسط دولت ضروری اعلام شده ما نیز تابع نظر دولتیم.
به گفته علی فاضلی، براساس دستورالعمل وزیر صنعت به عنوان رئیس هیات عالی نظارت بر سازمان صنفی کشور و براساس تعامل بین اتاق اصناف ایران و وزارت کشور، نمایشگاه‌ بهاره توسط اتاق اصناف برگزار می‌شود.
وی همچنین گفت: در بخش پوشاک نه تنها کمبودی وجود ندارد، بلکه با انباشت تولید کالا در واحدهای تولیدی و صنفی مواجه هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *