چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / بورس مثبت شد

بورس مثبت شد

اخبار بانک: بورس تهران که در روز گذشته به فاز استراحت رفته و با افت قیمت سهام شرکتها مواجه شده بود،از استراحت برگشت و با افزایش قیمت و تقاضا رو به رو ش
به گزارش «اخبار بانک» به نقل از ایسنا، بورس تهران که بعد از شروع طوفانی در ابتدای هفته و افزایش بی سابقه تقاضا، روز گذشته به فاز استراحت رفته بود، امروز از استراحت کوتاه خود برگشت و به روند افزایشی خود ادامه داد.به این ترتیب افزایش بیش از حد تقاضا در کنار عدم عرضه سهم از سوی حقوقی ها که شائبه ایجاد حباب قیمتی را ایجاد کرده بود با عرضه سنگین سهم از سوی حقوقی ها و نیز برقراری مجدد عرضه های اولیه ، پایان یافت و بازار اندکی متعادل تر شد. به طوری که روند بورس درآخرین روز معاملاتی هفته صعودی شد و شاخص بورس با رشد ۵۲۴ واحدی به کانال ۷۰ هزار و ۶۸۴ واحدی رسید.

در بازار امروز نیز از هیجان روزهای نخست خبری نبود و روند متعادلی در عرضه و تقاضا مشاهده شد به طوری که در بازار امروز شرکتهای بانک ملت،مخابرات،کشتیرانی، بانک پاسارگاد، صادرات،چادرملو،بانک تجارت،ارتباطات سیار، مپنا و ایران خودرو بیشترین تاثیر را در رشد شاخص گذاشتند.در مقابل شرکتهایی مانند هلدینگ خلیج فارس، توسعه معادن و فلزات، غدیر، فولاد، بانک پارسیان و گل گهر مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

امروز همچنین شرکتهای بانکی مورد اقبال بازار سرمایه قرار گرفتند و شرکتهای بانک تجارت،ملت و کارآفرین بعد از پالایشگاه اصفهان بیشترین تقاضای بازار را به خود اختصاص دادند.در این میان شرکتهای سیمانی عملکرد مطلوبی به نمایش نگذاشتند و با افت قیمت از جریان رشد بازار عقب افتادند.

در معاملات امروز شرکت تازه وارد سیمان خوزستان که۱۰ درصد از سهام آن روز گذشته در بورس به قیمت ۴۴۵ تومان عرضه شد،چندان مورد اقبال اهالی تالار شیشه ای قرار نگرفت و عده ای از خریداران به دلیل رشد ناچیز سهم ترجیح دادند تا از سهام این شرکت سیمانی خارج شوند.

در مجموع امروز بازار مثبت و متعادل بود که در جریان آن حجم و ارزش معاملات نیز افزایش پیدا کرد به طوری که بیش از یک میلیارد و ۷۸۷ میلیون سهم به ارزش ۳۲۱ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به ۳۱۶ هزار میلیارد تومان رسید.

منبع : اخبار بانکی

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

بازتاب کلوب