سه شنبه , 30 آبان 1396
خانه / اخبار بورس / اخبار فوری بورس / تقویت ۱۹ واحدی شاخص در هفته سبز حافظ / مدیرعامل یک بانک بورسی محکوم شد

تقویت ۱۹ واحدی شاخص در هفته سبز حافظ / مدیرعامل یک بانک بورسی محکوم شد

نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
تقویت ۱۹ واحدی شاخص در هفته سبز حافظ / مدیرعامل یک بانک بورسی محکوم شد

شاخص کل بورس تهران امروز نیز همانند روزهای گذشته در مسیر رشد حرکت کرد و توانست در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری، رشد 19 واحدی (معادل 02/ 0 درصد) را به ثبت برساند. در معاملات امروز بازار سرمایه، نمادهای فملی و پترول بیشترین تاثیر مثبت را در سبز پوشی دوباره شاخص کل بورس داشتند.

 

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه 21 تیرماه 96 با افزایش 19 واحدی به رقم 79 هزار و 509 واحد رسید.

به گزارش تابناک اقتصادی، امروز تالار شیشه ای در آخرین روز کاری هفته جاری در ادامه رشد چند روز اخیر شاخص، بازهم شاهد سبز پوشی اکثر شاخص های منتخب بود، به طوریکه؛ شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با رشد 6 واحدی به رقم 26 هزار و 499 واحد رسید. شاخص کل هم وزن بدون تغییر خاصی، عدد 17 هزار و 344 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) به رقم 13 هزار و 295 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش 146 واحدی تا رقم 87 هزار و 33 واحد رشد داشت. شاخص بازار اول نیز با 71 واحد رشد به رقم 54 هزار و 951 واحد رسید ولی شاخص بازار دوم در پایان روز کاری بورس، با کاهش 291 واحدی، عدد 177 هزار و 512 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص کل بورس در بازار امروز در ساعت 11:05 بیشترین پیشروی را داشت و در سطح 79 هزار و 566 واحد قرار گرفت.

 

در معاملات امروز بازار سهام، نماد فملی (ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌) با 19 واحد، نماد پترول (گروه پتروشیمی س. ایرانیان) با 15 واحد، نماد فخوز (فولاد خوزستان) با 15 واحد، نماد فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) با 9 واحد و نماد وبملت (بانک ملت) با 8 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر شاخص کل بورس به دوش کشید.

در مقابل، نماد فارس (صنایع پتروشیمی خلیج فارس) با 75 واحد و نماد کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) با 9 واحد کاهش، بیشترین مانع رشد بیشتر شاخص کل بورس شدند.

بر اساس گزارش بازار سرمایه (سنا)، گروه های فلزات اساسی، کانه فلزی و قند و شکر با بیشترین حجم و ارزش معاملات درصدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فروسیلیس ایران، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، سرمایه گذاری ملت، موتورسازان تراکتورسازی ایران، ایران تایر، قند شیرین خراسان و بین المللی محصولات پارس بود.

در مقابل نمادهای سرما آفرین، داروسازی زاگرس فارمد پارس، معدنی دماوند، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، کارتن ایران، شهد ایران و محورسازان ایران خودرو با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در معاملات امروز بورس تهران سرمایه گذاران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام ایران تایر، واحدهای صندوق کیان، پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک سایپا، سهام سرمایه گذاری آتیه دماوند و اوراق مشارکت ملی نفت ایران بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از واحدهای صندوق کیان، پارند پایدار سپهر، سهام ایران ترانسفو، اوراق صکوک بنا گستر کرانه، سهام سیمان خزر، سیمان مازندران و ریخته گری تراکتورسازی ایران بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز ملی مس با معامله 46 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و صنعتی آما با معامله بلوکی 102 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

مدیرعامل یک بانک بورسی محکوم شد

مدیرعامل یک بانک‌ خصوصی حاضر در بورس توسط هیات انتظامی بانک‌ها محکوم و مجرم شناخته شد. این مدیر با سابقه طولانی، نسبت به رای صادره اعتراض کرده و هم‌اکنون رای این هیات و درخواست تجدید نظر در نوبت طرح در شورای پول و اعتبار است.

بنابر این گزارش، ظاهرا این بانک در جریان فروش ارز بانک مرکزی تخلفاتی داشته و در صورت قعطی شدن رای صادره، مدیرعامل فعلی از سمت برکنار و برای همیشه از حضور در سمت‌های مدیریتی محروم خواهد شد. /بورس پرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *