چهارشنبه , 26 مهر 1396
خانه / اخبار بانکی / اخبار موسسات مالی اعتباری ایران / تنها موسسات آرمان،نور و بانک مهر اقتصاد می توانند خدمات بانکی دریافت کنند

تنها موسسات آرمان،نور و بانک مهر اقتصاد می توانند خدمات بانکی دریافت کنند

براساس اطلاعات رسیده، از بین چندین موسسه اعتباری فاقد مجوز رسمی از بانک مرکزی، تنها دو موسسه اعتباری نور و آرمان و نیز بانک در شرف تاسیس مهر اقتصاد می توانند از خدمات بانکی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار «اخبار بانک»، براساس اسناد موثق و مستند رسیده، از بین چندین موسسه و بانک فاقد مجوز، تنها دو موسسه اعتباری نور و آرمان در کنار بانک مهر اقتصاد می توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

در نامه ارسال شده توسط یکی از بانک های بزرگ کشور به واحد های زیر مجموعه خود، آمده است:” با سلام و احترام،پیرو اطلاعیه های مختوم به اطلاعیه شماره ۲.۸۴۱۸ مورخ ۹۴.۲.۲۱ با موضوع ” تاکید مجدد بر عدم ارایه خدمات بانکی به موسسات پولی و بانکی فاقد مجوز ” و با عنایت به تاکیدات مدیریت محترم بانم،خواهشنمد است دستور فرمایئد به قید فوریت نسبت به قطع خدمات مربوط به pos،Vpos و atm موسسات مالی و اعتباری فاقد مجوز اقدام فرمایند.

در این راستا و به منظور تسریع در اجرای این مهم،لیست موسسات مجاز به شرح ذیل اعلام می گردد:
۱- موسسه اعتباری توسعه
۲- موسسه اعتباری عسکریه
۳- موسسه اعتباری کوثر
۴- موسسه اعتباری آرمان
۵- موسسه اعتباری نور
۶- بانک مهر اقتصاد

بدیهی است قطع خدمات فوق مربوط به همه موسسات مالی و اعتباری(به استثناء۶ موسسه اعلام شده) مورد نظر می باشد.

گفتنی است موسسات عسکریه،کوثر و توسعه پیش از این مجوز رسمی خود را اخد کرده اند.

با این نامه عملا بانک مرکزی وارد فاز اجرایی قطع شریان حیاتی موسسات فاقد مجوز که در بازار غیر متشکل پولی بدون مجوز اقدام به جمع آوری منابع می کنند، وارد شده است.

گزارش اخبار بانک حاکی است، موسسه نور در ثبت شرکت ها ثبت و تاسیس شده و آرمان نیز در حال اخذ مجوز برای برگزاری مجمع عمومی است.بانک مهر اقتصاد نیز در حال طی پروسه پذیره نویسی است.

تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی نیز چندی پیش از اعطای مجوز به دو موسسه نور و آرمان و مهر اقتصاد خبر دده بود.

اسامی موسساتی چون ثامن،ثامن الحجج و افضل توس در لیست بانک ها برای ارایه خدمات دیده نمی شود.

بازتاب کلوب