پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد گلستان / حمایت از تولید داخلی شرایط را برای رقابت با کالاهای خارجی فراهم می کند

حمایت از تولید داخلی شرایط را برای رقابت با کالاهای خارجی فراهم می کند

گرگان – ایرنا – نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از کالای ایرانی شرایط بازار را برای رقابت با محصولا خارجی و عرضه تولیدات داخلی با کیفیت مناسب فراهم می کند.

نورمحمد تربتی نژاد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مردم خواست که در جهت رونق تولید و رشد اقتصادی کشور، خریدهای نوروزی خود را به کالاها و تولیدات داخلی اختصاص دهند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه برای توسعه اقتصادی کشور، باید از کالای ایرانی و تولید ملی حمایت کنیم، بهتر است مردم در آستانه نوروز که بیشترین خریدها را دارند، از تولیدات داخلی بهره مند شوند.
نماینده مجلس ادامه داد: خرید کالای ایرانی می تواند یکی از اهداف ترسیم شده در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری باشد.
وی افزود: بدون شک با تقویت تولیدکنندگان داخلی، اقتصاد کشور نیز رونق خواهد گرفت و به اهداف اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل خواهیم رسید.
تربتی نژاد با بیان اینکه برخی مردم از پائین بودن کیفیت کالاهای ایرانی گله داشته و به استفاده از تولیدات برون مرزی گرایش دارند، یادآور شد: حمایت و خرید کالای ایرانی عرصه رقابت را برای همه تولید کنندگان فراهم می کند تا کالای ایرانی با کیفیت و قابل رقابت در بازار داخلی و برون مرزی تولید نمایند.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: رقابت داخلی فرآیند کیفیت را بالا برده و همه در این مسیر تشویق می شوند.
این نماینده مجلس اضافه کرد که با توجه به اعتقاد شخصی به تولید ایرانی، سعی کرده ام در حد توان از تولیدات داخلی استفاده کرده و از مردم نیز می خواهم که در این مسیر حرکت کنند.
به گزارش ایرنا توجه به تولید داخلی به چرخاندن چرخ های اقتصاد کشور، اشتغالزایی و ریشه کنی بیکاری، کاهش وابستگی به خارج و دستیابی به بازارهای منطقه ای و جهانی برای معرفی مزیت های محصول ایرانی می انجامد.
با این همه، پیش از آن اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در این زمینه در کنار تلاش برای ارتقای دانش فنی و کیفیت افزایی تولیدات صنعتی لازم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *