پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد مازندران / خرید کالای ایرانی منجر به رفع معضل بیکاری می شود

خرید کالای ایرانی منجر به رفع معضل بیکاری می شود

ساری – ایرنا – استاندار مازندران با پیوستن به کمپین کالای ایرانی- عید ایرانی گفت: خرید کالای ایرانی باعث تقویت اقتصاد داخلی و رفع معضل بیکاری جوانان در کشور می شود.

ربیع فلاح جلودار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما در داخل کشور تولیدات زیادی داریم که از لحاظ کیفی از مشابه خارجی نیز مناسب تر است و ما با اطمینان می توانیم از این تولیدات استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: اگر با فرهنگ سازی مردم ما گرایش به سمت مصرف کالاهای داخلی داشته باشند، بسیاری از جوانان بیکار و جویای کار ما وارد کار و اشتغال می شوند.
نماینده ارشد دولت در مازندران اظهارکرد: ایجاد اشتغال برای جوانان و رونق اقتصادی زمینه ازدواج این قشر را افزایش می دهد و با این روند می توانیم از شکل گیری بسیاری از مشکلات اجتماعی جلوگیری کنیم.
فلاح جلودار افزود: تقویت خرید کالاهای داخلی و فرهنگ سازی نیاز به عزم ملی و همراهی رسانه ها دارد تا بتوانیم با نهادینه کردن فرهنگ مصرف کالای با کیفیت داخلی به رونق اقتصادی کشور کمک می کنیم.
استاندار مازندران گفت: اگر فرهنگ مصرف کالای با کیفیت داخلی در کشور نهادینه شود، واحدهایی که تولید با کیفیت پایین دارند هم مجبور به ارتقای کیفیت می شوند و همه گروه ها از قبل آن سود می برند.
در مازندران سه هزار و 400 واحد صنعتی با 580 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و 88 هزار نفر اشتغال فعال است که نیمی از این واحد با کمتر از 50 درصد ظرفیت کار می کنند و با تقویت خرید کالای ایرانی و افزایش ظرفیت تولید این واحدها، میزان اشتغال در این واحدها تا حدود 150 هزار نفر افزایش خواهد یافت.
بر اساس مصوبه هیات وزیران دولت یازدهم و ابلاغ این مصوبه از سوی استاندار مازندران، تمام دستگاه های دولتی از خرید کالای خارجی در صورت وجود مشابه داخلی منع شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *