سه شنبه , 30 آبان 1396
خانه / اخبار اقتصادی / صادرات / درآمد 94 میلیون دلاری پاکستان از صادرات انبه طی دو سال اخیر

درآمد 94 میلیون دلاری پاکستان از صادرات انبه طی دو سال اخیر

درآمد 94 میلیون دلاری پاکستان از صادرات انبه طی دو سال اخیر
اسلام آباد – ایرنا – خبرگزاری دولتی پاکستان (APP) اعلام کرد: این کشور طی دو سال گذشته 127 هزار و 423 تن انبه به کشورهای مختلف جهان صادر کرده که این میزان صادرات، بیش از 49 میلیون دلاربرای این کشور درآمدزایی داشته اشت. ایران پس از امارات بزرگترین بازار انبه پاکستان اعلام شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، پاکستان طی سال های 2014 تا 2105، 63 هزار و 311 تن انبه به ارزش بیش از 45میلیون دلار و طی سال 2015 تا 2016، 64 هزار و 112 تن انبه به ارزش بیش از 48 میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر کرده است.
در این گزارش، بهبود روش های ذخیره سازی کالا در ‘سند’ و ‘ پنجاب’ و ممنوعیت استفاده از جعبه های چوبی برای بسته بندی انبه صادراتی به کشورهای دیگر را از روش های به کار گرفته شده برای بهبود کیفیت تولید و افزایش کیفیت کالای صادراتی عنوان می کنند.
البته آمار دقیقی از میزان صادرات این محصول به ایران طی سال میلادی جاری از سوی مقامات پاکستانی اعلام نشده است ولی انبه پاکستان غیر از ایران به کشورهای بحرین، بنگلادش، آمریکا، کانادا، انگلیس، چین، هنگ کنگ، کویت، مالزی و مالدیو صادر می‌شود.
بر اساس گزارش اتحادیه اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان در شهریورماه سال گذشته، اهداف تعیین شده برای صدور انبه پاکستانی، به دلیل گشوده شدن درهای بازار ایران محقق شده و صادرات انبه این کشور به حدود 120 هزار تن افزایش یافت.
احمد جواد رئیس کمیته منطقه ای اتحادیه اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان گفته بود: مقادیر مناسبی انبه از پنجاب و از طریق مرزهای تفتان و میرجاوه به ایران صادر شد و صادر کنندگان مولتان و دیگر نقاط جنوب پنجاب پس از دریافت گواهی های مورد نظر، محموله های قابل توجهی انبه به ایران صادر کرد.
اتحادیه بازرگانان کراچی نیز شهریورماه سال گذشته اعلام کرد: ایران پس از امارات متحده عربی بزرگترین بازار انبه پاکستان بوده و بر اساس آمار، تنها در مردادماه سال گذشته 15 هزار تن انبه به ایران صادر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *