سه شنبه , 21 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / صادرات / رئیس اتاق بازرگانی بوشهر:گواهی استاندارد وسلامت برای محصولات صادراتی به قطر ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر:گواهی استاندارد وسلامت برای محصولات صادراتی به قطر ضروری است

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر:گواهی استاندارد وسلامت برای محصولات صادراتی به قطر ضروری است
بوشهر- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: به منظور افزایش و تضمین کیفیت محصولات صادراتی به قطر صدور گواهی استاندارد و سلامت برای این محصولات الزامی است.

محمد عبادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از اعمال برخی تحریم های کشورهای همسایه صادرات کالا از ایران و بویژه استان بوشهر به قطر رشد قابل توجهی یافته است.
وی بیان کرد: در ارتباط با محصولات صادراتی باید کیفیت متناسب با استانداردهای جهانی باشد تا کالاهای صادراتی در بازارهای قطر با مشکل روبرو نشود.
عبادی یادآور شد: با توجه به اینکه کالای صادراتی انتقال دهنده ظرفیت های کشور است همواره ملزم به رعایت یکسری قوانین و مقررات برای افزایش استاندارد آن است.
وی ادامه داد: در این بین قطر و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس از لحاظ درآمد سرانه از کشورهای مرفه دنیا به شمار می روند و همین امر باعث میل و رغبت بیشتر آنها برای خرید کالاهای با کیفیت و استاندارد بیشتر باشد.
عبادی گفت: در بین استان های کشور بوشهر کمترین بعد مسافت را با کشور قطر (از راه دریایی) دارد که باید از این ظرفیت برای صادرات به قطر استفاده کنیم.
وی گفت: با توجه به مذاکرات وزیران امور خارجه ایران و قطر امیدواریم شاهد افزایش مبادلات تجاری 2 کشور باشیم.
عبادی ادامه داد: در ارتباط با صادرات به قطر یکسری محدودیت هایی وجود دارد که با توسعه روابط دیپلماتیک د2 کشور می توان به حل آن و در نهایت افزایش میزان صادرات به این کشور امیدوار بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *