چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد خراسان رضوی / سخنگوی اتاق بازرگانی مشهد: آرامش بازار دستاورد دولت در حوزه اقتصاد است

سخنگوی اتاق بازرگانی مشهد: آرامش بازار دستاورد دولت در حوزه اقتصاد است

مشهد – ایرنا – سخنگوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مشهد گفت: بهترین دستاورد دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصاد، آرامشی است که در بازار سراسر کشور حاکم شده است.

حمید طیبی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ثبات قیمت دلار در یک نرخ و کاهش تورم باعث شده است آرامش بسیار مناسبی در بازار حکمفرما شود.

وی بهبود وضعیت تولید خودرو، ورود هواپیماهای جدید به ناوگان هوایی کشور، افزایش فعالیت ها در بخش فولادسازی، رونق اقتصادی و کاهش تورم را بخشی از دستاوردهای دولت در حوزه اقتصاد برشمرد.

سخنگوی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مشهد همچنین گفت: فعالیت های قوای سه گانه در ایجاد زمینه مناسب برای جذب سرمایه گذار مثبت است، دولت نیز برای کاهش تورم به دنبال اعمال سیاست های انبساطی نیست و بر همین اساس تورم به آرامی در حال کاهش است.

وی افزود: در شرایط فعلی فعالیت واحدهای تولیدی نیز نسبت به گذشته بهتر شده هر چند هنوز آنها از 47 درصد ظرفیتشان استفاده می کنند لذا در این زمینه باید برنامه ریزی گسترده شود.

طیبی وضعیت اقتصادی موجود را نسبت به گذشته بسیار مثبت ارزیابی و بیان کرد: هرچند قدرت خرید مردم نسبت به سال های پیش کاهش یافته اما رونق اقتصادی با نگاهی به رفع موانع تولید و بهبود بازار می تواند شرایط مناسب اقتصادی را فراهم کند.

وی همچنین اظهارداشت: دولت باید مشوق های بسیار مناسبی را برای بهبود حوزه صادرات در نظر بگیرد، برای مثال باید حمایت ها از فولادسازی در خراسان رضوی افزایش یابد.

سخنگوی اتاق مشهد افزود: در این حوزه با مشکلات بسیار زیادی روبه رو هستیم و اگر در شرایط فعلی با تعرفه از این مجموعه حمایت نکنیم مجبور می شویم بازار را واگذار کنیم.

وی به افزایش 5.6 دهم درصدی صادرات در سال 93 نسبت به سال ماقبل نیز اشاره و بیان کرد: در شرایط فعلی به دلیل تحریم ها، کیفیت پایین و قیمت تمام شده بالای برخی کالاهای داخلی، واردات برخی کالاها افزایش یافته است.

طیبی به تاکید ویژه استاندار خراسان رضوی مبنی بر جذب سرمایه گذاری نیز اشاره و بیان کرد: در شرایط فعلی زمینه برای جذب سرمایه گذاری در داخل کشور بخصوص شهر مشهد فراهم شده است.

وی گفت: این اتاق در حال بررسی زمینه های مناسب سرمایه گذاری در خراسان رضوی است لذا بزودی برنامه ای مناسب در این زمینه به نمایندگان بازرگانی داخلی و خارجی ارائه می شود.

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی از سال 1327 تاکنون با هدف تلاش برای رشد و توسعه اقتصاد کشور، تبادل افکار و بیان آراء و عقاید مدیران صنعتی، معدنی، کشاورزی و بازرگانی فعال است.

این اتاق اکنون با عضویت حدود 600 عضو حقیقی و 1200 عضو حقوقی شامل شرکت های تجاری و واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی عهده دار هماهنگی و همکاری بین بازرگانان و صاحبان صنایع، معادن و کشاورزی در اجرای قوانین مربوطه و مقررات جاری کشور، ارائه نظر مشورتی درمورد مسائل اقتصادی، همکاری با دستگاه های اجرایی و سایر مراجع ذیربط به منظور اجرای قوانین و مقررات مربوط به اتاق، ارتباط با اتاق سایر کشورها و تشکیل اتاق های مشترک و کمیته های مشترک با آنها براساس سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

} else {

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *