پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار بانکی / اخبار بانک های ایران / سقف تسهیلات مسکن نخبگان 60 میلیون تومان افزایش یافت

سقف تسهیلات مسکن نخبگان 60 میلیون تومان افزایش یافت

تهران – ایرنا – بانک مرکزی با هدف حمایت از نخبگان کشور، سقف تسهیلات مسکن آنها را از یک میلیارد ریال (100 میلیون تومان) به یک میلیارد و 600 میلیون ریال (160 میلیون تومان) افزایش داد.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بانک مرکزی، اعطای این تسهیلات با معرفی بنیاد ملی نخبگان به بانک های عامل قابل اقدام خواهد بود.
از آنجا که نخبگان و استعدادهای برتر در زمره سرمایه های بی بدیل کشور محسوب می شوند و بخش اعظمی از مسئولیت خطیر توسعه کشور بر پایه دانش بر عهده آنان نهاده شده، اقدام هایی برای ایجاد انگیزه، جذب و نگهداشت نخبگان و استعدادهای برتر داخلی انجام شده که اعطای تسهیلات مسکن از جمله این موارد است.
در آخرین اقدام، بر اساس درخواست بنیاد ملی نخبگان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف حمایت از نخبگان کشور و برای تأمین مسکن آنها مصوب کرد، سقف تسهیلات مسکن نخبگان که در سنوات اخیر با سقف 100 میلیون تومان پرداخت می شد، به 160 میلیون تومان افزایش یابد.
پیش از این نیز شورای پول و اعتبار برای تقویت بیشتر بنیه زوج های جوان، سقف تسهیلات مسکن از محل خرید اوراق حق تقدم را برای هر نفر 100 میلیون ریال (10 میلیون تومان) افزایش داد که از محل منابع بانک و به شکل جعاله قابل پرداخت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *