چهارشنبه , 26 مهر 1396
خانه / اخبار بورس / اخبار فوری بورس / شاخص کل وارد کانال 67 هزار واحدی شد / 95 نماد متوقف هستند

شاخص کل وارد کانال 67 هزار واحدی شد / 95 نماد متوقف هستند

شاخص کل در حالی در این مدت و بعد از اعلام خبر قطعی و نهایی از توافق هسته ای با افت بیش از هزار واحدی همراه شد و امروز نیز به این افت ادامه داد.
شاخص کل بورس طی معاملات روز جاری به افت چند روز اخیر خود ادامه داد و به کانال 67 هزار واحدی وارد شد و رشد هفته گذشته خود را اصلاح کرد.

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل در حالی در این مدت و بعد از اعلام خبر قطعی و نهایی از توافق هسته ای با افت بیش از هزار واحدی همراه شد و امروز نیز به این افت ادامه داد.

شاخص کل امروز در حالی در ارتفاع 67 هزار و 970 واحدی ایستاد که نمادهای “حکشتی”، “پارسان”، “مبین”، “وخارزم”، “خپارس” و “رتاپ” بیشترین تأثیر منفی و تنها نماد “فارس” با حمایت حقوقی خود بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

بر اساس این گزارش 5 نماد دیگر نیز به جمع نمادهای غایب بازار بورس اضافه شده و به 95 نماد متوقف رسیدند، که این توقف های پیاپی در پی فرارسیدن آخرین روز تیر ماه و اتمام فصل مجامع شرکت های بورسی دارای سال مالی منتهی به 29 اسفند 93 می باشد البته اغلب این شرکت ها مجمع عمومی عادی سالیانه خود را برگزار کرده و یا نهایتاً امروز برگزار می کنند و از این پس باید منتظر باشیم این نمادها به صورت دست جمعی بازگشایی شوند که این موضوع نیز ممکن است به افت بیشتر بازار بیانجامد.

با توجه به روند فعلی بازار آنچه می توان گفت این است که تجربه های قبلی که در ارتباط با خوش بینی فعالان بازار سرمایه نسبت به توافق هسته ای در آذرماه سال گذشته و فروردین سال جاری باعث بدبینی فعالان بازار بورس در حال حاضر شده و شاید این بد بینی باعث ایجاد روند نزولی در قیمت اغلب سهام شده باشد.

برخی از فعالان بازار بورس دلیل افت قیمت سهام و روند نزولی بازار را عدم تغییر متغیر های اقتصادی بعد از لغو تحریم ها در سال جاری می دانند، اما مگر نه این است که بازار سرمایه را بازار خرید و فروش انتظار ها و اتفاقات آینده می دانند؟

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *