چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / Uncategorized / صادرات، موجب پایداری در بخش کشاورزی می شود

صادرات، موجب پایداری در بخش کشاورزی می شود

قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: صادرات محصولات کشاورزی به خارج از کشور، موجب پایداری بخش کشاورزی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نیازعلی ابراهیمی پاک صبح یکشنبه درجلسه ای که با حضور جمعی از تولید کنندگان برگزار شد، اظهارداشت: برای در اختیار قرار گرفتن بازار کشورهای همسایه باید محصول باکیفیت و مرغوب تولید کرد که در این راستا کشور عراق با وجود داشتن آب و خاک مناسب زمنیه و بستر مناسبی برای  سرمایه گذاری در تولید  محصولات کشاورزی دارد.

وی افزود: با همکاری و تفاهنامه  منعقد شده بین اتحادیه مرغداران و کشتارگاه های قزوین مقرر شد مرغ در سایز مناسب تولید و به خارج از کشور صادر شود و تولید کنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی می توانند در تولید محصولات کشاورزی در کشور عراق و کربلای معلی تلاش کنند.

ابراهیمی پاک بر لزوم استفاده مناسب از فرصت های ایجاد شده در امر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و حل مشکلات این بخش تاکید کرد.

همچنین در پایان این جلسه درباره فساد پذیر بودن محصولات کشاورزی مقرر شد، با رایزنی های انجام شده محصولات دامی و کشاورزی از مقصد تولید و تا مبدا توسط کامیون های سردخانه دار با حفظ رعایت اصول بهداشتی انجام و صادر شود.

در ادامه جلسه انتخاب نهایی تولید کنندگان نمونه بخش کشاورزی در سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد.

در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به لزوم ارائه روشهای نوین در بخش کشاورزی بر انتخاب دقیق نمونه های برتر کشاورزی تاکید کرد.

ابراهیمی پاک افزود: هدف از انتخاب نمونه‌ها در بخش کشاورزی ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان برتر و  با شاخص فنی بالاتر است.

وی خواستار دقت نظر بیشتر در انتخاب نمونه های برتر بخش کشاورزی در کلیه حوزه های زیر بخشها شد.

} else {

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *