چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / صادرات / صادرات و تامین نقدینگی شرکت ها دستاورد بزرگ برجام است

صادرات و تامین نقدینگی شرکت ها دستاورد بزرگ برجام است

تهران – ایرنا – رییس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه گفت: شرایط تحریم دشواریهای زیادی را برای شرکت ها به دنبال داشت، اما پس از برجام، بازارهای جهانی به روی محصولات صادراتی ایران از جمله مس باز شد و با افزایش صادرات، روند تامین نقدینگی بهبود یافت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «منصور سلطانی» امروز (چهارشنبه) در نشست خبری اظهار داشت : انتقال شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه از بازار پایه به بازار دوم فرابورس افزود، سال 94 به دلیل کمبود نقدینگی، هزینه زیادی به شرکت تحمیل شد، اما در سال 95 و پس از برجام با افزایش صادرات، هزینه های مالی کاهش یافت و نقدینگی های لازم، تامین شد.
وی یادآور شد: بازار داخلی نیاز به 100 هزار تن کاتد مس دارد و امکان پیش فروش مازاد تولید آن در بازارهای جهانی نیز فراهم است.
به گفته این متخصص بازار سرمایه، ظرفیت تولید کاتد مس شرکت ملی صنایع مس در سال 95 حدود 260 هزار تن بود که تا سال 97 به 400 هزار تن افزایش خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، آمارهای منتشر شده نشان می دهد، تولیدات مس کشور سال 94 به 29 کشور جهان راه یافت و پس از فولاد، سیمان و آلومینیوم، مس رتبه چهارم را از نظر صادرات دارد.
میزان صادرات مس در سال گذشته 242 هزار تن به ارزش 173 میلیون دلار اعلام شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *