خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد جهان / صندوق بین‌المللی پول: یونان به ۵۰ میلیارد یوروی دیگر نیاز دارد

صندوق بین‌المللی پول: یونان به ۵۰ میلیارد یوروی دیگر نیاز دارد

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید حتی در شرایط کنونی، یونان به ۵۰ میلیارد یوروی دیگر برای ثبات دادن به وضعیت اقتصادی‌اش نیاز دارد.

به گزارش پنجشنبه ۱۱ تیر خبرگزاری فرانسه، گزارش تازه صندوق بین‌المللی پول حاکی از آن است که ۳۶ میلیارد یورو از این مبلغ قرار است توسط وام‌دهندگان اروپایی پرداخت شود.

در این گزارش همچنین پیش‌بینی رشد اقتصادی یونان در سال جاری میلادی به صفر درصد کاهش پیدا کرده است. این پیش‌بینی در ماه آوریل (حدود سه ماه پیش) دو و نیم درصد بود.

پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه قبلی، متعلق به زمانی بود که گفتگوهای یونان با اعتباردهندگان بین‌المللی درباره نحوه بازپرداخت بدهی‌های این کشور شکست نخورده بود.

​با شکست این گفتگوها، الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، دستور برگزاری یک همه‌پرسی در این کشور را صادر کرده تا یونانی‌ها به این پرسش پاسخ دهند که آیا با شرایط اعتباردهندگان بین‌المللی برای ارائه کمک‌های جدید به این کشور موافق‌اند یا نه.

نخست وزیر یونان در عین حال از مردم خواسته تا به این پرسش پاسخ «نه» بدهند و کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که چنین پاسخی به معنی خروج یونان از واحد پولی یورو خواهد بود.

بانک‌های یونان از دوشنبه، هشتم تیر، تعطیل شده‌اند. در هفته‌های اخیر هزاران نفر از مردم این کشور، سپرده‌های خود را از بانک‌ها خارج کرده‌اند.

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *