پنج شنبه , 23 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد جهان / «علی بابا» پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا می شود

«علی بابا» پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا می شود

«علی بابا» پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا می شود

صاحب فروشگاه اینترنتی «علی بابا» گفت: تا سال ۲۰۳۶ میلادی با ایجاد ۱۰۰ میلیون فرصت شغلی، عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص خواهیم داد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، «جک ما» صاحب فروشگاه اینترنتی «علی بابا» گفت: ثروت این شرکت تا سال ۲۰۳۶ میلادی بیشتر از پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد بود.
ثروت شرکت «علی بابا» در حال حاضر بزرگ از کشورهایی مثل سوئد، لهستان، ایران، نروژ و اتریش است.
«جک ما» تصریح کرد، اگر بتوانیم دو میلیارد مصرف کننده که یک  سوم جمعیت کل جهان است را داشته باشیم، اگر بتوانیم ۱۰۰ میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم و اگر بتوانیم ۱۰ میلیون شغل پردرآمد را بر روی پلت فورم خود حمایت کنیم، این به معنی اقتصاد است.
مالک «علی بابا» گفت: قصد داریم تا سال ۲۰۲۰ میلادی ثروت خالص خود را به یک تریلیون دلار برسانیم که بعنوان شانزدهمین یا هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا خواهیم بود و جلوتر از ترکیه و عربستان سعودی قرار خواهیم گرفت.
به گفته وی، شرکت «علی بابا» در سال ۲۰۳۶ میلادی عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا را به خود اختصاص خواهد داد و فقط آمریکا، چین، اروپا و ژاپن جلوتر از این شرکت خواهند بود؛ ضمن اینکه «علی بابا» تا آن زمان ۱۰۰ میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
در سال مالی گذشته که سی و یکم مارس سال جاری میلادی به اتمام رسید، این شرکت تقریبا ۴۵۰ میلیون مشتری در بازارهای چین را به خود اختصاص داده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *