سه شنبه , 21 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد ایران / قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی سه درصد افزایش یافت

قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی سه درصد افزایش یافت

قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی سه درصد افزایش یافت
تهران-ایرنا- مرکز آمار ایران با بیان اینکه قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی در نیمه نخست سال 95، سه درصد افزایش یافت،اعلام کرد: اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در نیمه نخست سال 95 نسبت به مدت مشابه سال 94 معادل 8.4درصد افزایش یافت.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از نتایج طرح گردآوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در شهرهای کشور نیمه نخست 1395 که از سوی مرکز آمار ایران انتشار یافته است،متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور 10میلیون و 476هزار ریال بوده است که نسبت به دوره‌ی قبل 0.2 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل0.8 درصد افزایش داشته است.
همچنین تعداد این معاملات در کل کشور نسبت به دوره‌ی قبل
48.5 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل52.8 درصد، کاهش داشته است.
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور 14میلیون و 843هزار ریال بوده است که نسبت به دوره‌ی قبل چهار درصد و نسبت به دوره‌ی مشابه سال قبل سه درصد افزایش داشته است.
همچنین تعداد این معاملات در سطح کل کشور نسبت به دوره‌ی قبل34.2 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 31.4درصد، کاهش داشته است.
متوسط اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور77هزار و 459 ریال (77459ریال)بوده است که نسبت به دوره‌ قبل 6.9 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش داشته است.
همچنین تعداد این معاملات در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 35.1 درصد افزایش و نسبت به دوره‌ مشابه سال قبل0.9 درصد کاهش داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *