چهارشنبه , 26 مهر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / صادرات / لزوم ایفای نقش حاکمیتی صندوق ضمانت صادرات ایران در توسعه صادرات غیرنفتی

لزوم ایفای نقش حاکمیتی صندوق ضمانت صادرات ایران در توسعه صادرات غیرنفتی

تهران- ایرنا- مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران، بر ایفای نقش حمایتی و حاکمیتی این صندوق در توسعه صادرات غیرنفتی در کشور از طریق ابداع ابزارها، محصولات خاص سفارشی مطابق با نیاز صادرکنندگان در سراسر کشور تاکید کرد.

به گزارش روز پنجشنبه گروه اقتصادی ایرنا از شاتا، طاهر شه حامد در نشست هم اندیشی معاونت توسعه تجارت خارجی یازده استان کشور، با تاکید بر اهمیت شناخت معضلات و مخاطرات فراروی صادرکنندگان هر استان گفت: این نشست ها نوعی همگرایی، همراهی مضاعف و تعامل مثبت بین بخش توسعه تجارت خارجی هر استان و صندوق ضمانت صادرات ایران به وجود می آورد.

وی با اشاره به آشنا بودن مقامات تجارت خارجی سازمان های هر استان با چالش های خاص توسعه صادرات منطقه خود، افزود: این افراد با برخورداری از اطلاعات مربوط به خدمات صندوق توسعه صادرات و گذراندن یک دوره آموزشی فشرده می توانند برای هدایت صادرکنندگان و مشتریان بالقوه به استفاده از خدمات صندوق، نقش تعیین کننده ای داشته باشند.

مدیرعامل صندوق ضمانت توسعه صادرات ایران ادامه داد: مقامات متولی، سیاست گذار و مطلع در هر استان باید با کسب اطلاعات لازم از ابزارهای حمایتی صندوق در راستای توسعه صادرات غیرنفتی کشور و انواع خدمات، محصولات بیمه ای و تضمینی صندوق شناخت کامل کسب کنند.

در این نشست با بررسی راهکارهای توسعه صادرات هر استان، رویه ها و ابزارهای این صندوق در حمایت از توسعه صادرات کشور و ایجاد حاشیه امنیت برای وصول مطالبات خارجی صادرکنندگان از خریداران خارجی بررسی شد.

} else {

بازتاب کلوب