سه شنبه , 21 آذر 1396
خانه / اخبار بورس / اخبار فوری بورس / مذاکرات هسته ای بورس را به اوج رساند

مذاکرات هسته ای بورس را به اوج رساند

اخبار بانک: امروز شاخص بورس تهران مرزهای 65 هزار واحد را پشت سرگذاشت.

به گزارش اخبار بانک به نقل از خبرآنلاین، امروز شاخص بورس تهران با عبور از مرز 65 هزار واحدی رکود تازه ای را به نام خود ثبت کرد. فعالان بازار اعتقاد دارند دو اتفاق همزمان منجر به رشد شاخص بازار سرمایه شده است. انتشار اطلاعات تازه در مورد مذاکرات هسته ای و افزایش احتمال توافق موجب شده تا امیدها به آینده بورس به شدت تقویت شود. برهمین اساس نیز شاخص کل بازار سرمایه طی سه روز گذشته به صورت مدام روند صعودی داشته است. این اتفاق هم در حالی رخ می دهد که اسفندماه سال قبل، بورس به صورت مدام در کانال 63 و 64 هزار واحدی در نوسان بود.

از سوی دیگرابراز امیدواری در مورد رونق اقتصاد ایران طی نیمه دوم سال 94 نیز موجب شده تا تمایل به سرمایه گذاری در بازار افزایش یابد. برهمین اساس تحلیلگران بازار اعتقاد دارند طی روزهای جاری هفته نیز همچنان شاخص صعودی باقی می ماند. در صورتی که هفته آینده با خبر رفع تحریم ها همراه باشد، شاخص بورس نیز جهش ناگهانی را تجربه می کند. برهمین اساس وزیرامور اقتصادی و دارایی چندی پیش از سناریوهای نظارتی دولت برای روزهای مثبت بورس خبر داده بود.

برهمین اساس امروز شاخص بورس به عدد 65هزار و 150 واحد رسید درحالی که تا میانه های روز شاخص تا مروز 65 هزار و 350 واحد نیز رشد یافته بود.

منبع : اخبار بانک

 d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

بازتاب کلوب