سه شنبه , 1 اسفند 1396
خانه / اخبار اقتصادی / واردات / مشاور وزیر جهاد کشاورزی: واردات گندم تهمت به دولت یازدهم است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی: واردات گندم تهمت به دولت یازدهم است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی: واردات گندم تهمت به دولت یازدهم است

تهران – ایرنا – مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به خودکفایی مجدد گندم در دولت یازدهم گفت: هیچ نیازی به واردات گندم نداریم ، طرح موضوع فروش گندم وارداتی به جای گندم تولید داخلی به قیمت 13 هزارریال تهمت به دولت است.

 

‘اسماعیل اسفندیارپور’ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره ادعای برخی مبنی براینکه با توجه به پایین بودن نرخ گندم وارداتی که هرکیلو 700 تومان است و خرید تضمینی داخلی که 13 هزارو 300 ریال است برخی گندم وارداتی را به عنوان تولید داخلی به دولت می فروشند، افزود: وزارت جهاد کشاورزی، از بهمن ماه سال 94 اعلام کرد دیگر کشور نیازی به واردات گندم ندارد.
وی اظهارداشت: در سال 95 میزان یک میلیون و 300 هزارتن گندم به کشور وارد شد که این میزان واردات از محل ثبت سفارش های قبلی بوده است.
وی تصریح کرد: در سال 96 به واردات گندم نان، گندم دوروم و مشتقات آن نیازی نداریم و هرگونه واردات ممنوع است.
وی اضافه کرد: بنابراین زمانی که واردات نداشته باشیم شایعاتی مبنی بر فروش گندم 700 تومانی وارداتی به دولت منتفی است و اینها تنها اتهاماتی است که به دولت تدبیر و امید می زنند.
به گزارش ایرنا، از ابتدای فصل برداشت تاکنون 5.1 میلیون تن گندم به ارزش ۶7 هزار و ٧٠ میلیارد ریال از ٢٧ استان کشور خریداری شده است.
امسال براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2 درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم (ماکارونی) 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *