خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد جهان / نرخ رشد اقتصاد جهان تعدیل منفی گرفت

نرخ رشد اقتصاد جهان تعدیل منفی گرفت

کاهش حجم سرمایه گذاری مهمترین عاملی است که بر روی روند رشد جهانی اقتصاد تاثیر منفی می گذارد.به گزارش اخبار پولی مالی, سازمان همکاری اقتصادی و توسعه( OECD )پیش بینی پیشین خود درباره نرخ رشد اقتصاد جهانی را تعدیل منفی کرد .
بر اساس این گزارش: سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در تازه ترین گزارش خود نرخ رشد جهانی اقتصاد رات تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ۳.۱ درصد پیش بینی کرد در حالی است که در ارزیابی های قبلی این میزان از رشد ۴ درصد اعلام شده بود. رشد جهانی اقتصاد برای سال ۲۰۱۶ نیز ۳.۸ درصد پیش بینی شده است.
خوزه آنجل گوریا، دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه درباره نرخ مذکور اعلام کرد: روند بهبود اوضاع اقتصادی ادامه دارد اما روند رشد کمی کند است زیرا نرخ بیکاری هنوز بالاست، نابرابری در حال رشد است، حقوق ها پایین بوده و روند رشد تولیدات ضعیف است. بزرگترین دلیلی که برای این روند وجود دارد ضعف سرمایه گذاری است.
بدین ترتیب بنا بر ارزیابی های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، کاهش حجم سرمایه گذاری در دنیا مهمترین عاملی است که بر روی روند رشد جهانی اقتصاد تاثیر منفی می گذارد.
OECD نسبت به رشد اقتصادی ایالات متحده آمریکا، برترین اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی بدبین است و آنرا تنها ۲ درصد پیش بینی می کند.
گفتنی است : بر اساس پیش بینی تازه سازمان همکاری اقتصادی و توسعه روند رشد اقتصادی چین، دومین اقتصاد قدرتمند دنیا نزولی خواهد بود و از ۶.۸ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۶.۷ درصد در سال ۲۰۱۶ تنزل پیدا خواهد کرد.

d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

بازتاب کلوب