چهارشنبه , 22 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد جهان / همکاری گمرک و بانک مرکزی برای پیاده‌سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی

همکاری گمرک و بانک مرکزی برای پیاده‌سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی

رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گفت: امکانات بانک مرکزی می تواند در گمرک استفاده شود و اطلاعات متمرکز این سامانه‌ها برای بانک مرکزی بسیار حیاتی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در بازدید از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گفت: سامانه جامع گمرکی تغییر بسیار جدی در بهبود فضای کسب و کار ایجاد می کند و رتبه ایران را در فضای کسب و کار ارتقا می دهد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه این سیستم علاوه بر پیشگیری از هرگونه فساد از تلف شدن منابع جلوگیری کرده و می تواند بهره وری و کارایی را افزایش دهد، افزود: قبلا رئیس کل گمرک ایران در هیئت دولت گزارشی از کارهای مثبت انجام شده در گمرک ارائه کرده بودند

وی درباره پیاده سازی پنجره واحد تجارت فرامرزی در کشور و همکاری بانک مرکزی با گمرک در این زمینه اظهارداشت: موضوع خیلی مهم این است که از این طریق دستگاه ها می توانند در کنار هم به صورت کار گروهی کار کنند، بنابراین امکانات بانک مرکزی می تواند در گمرک استفاده شود و اطلاعاتی که در اینجا متمرکز می شود، برای بانک مرکزی بسیار حیاتی است و با اتصال به این سیستم کارایی آن را افزایش می دهد.

رئیس کل بانک مرکزی و هیئت همراه در این بازدید با عملکرد بخش های مختلف سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی آشنا شدند و مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران توضیحاتی را درباره چگونگی کارکرد این سیستم و ضرورت لینک شدن بانک های عامل با آن بیان نمود.

در این بازدید رئیس کل بانک مرکزی را سید محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی همراهی می کرد و همچنین فرهاد رهبر مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز حضور داشت.

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *