خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد سمنان / پروژه‌های سرمایه‌گذاری با سرعت بیشتری اجرا شود

پروژه‌های سرمایه‌گذاری با سرعت بیشتری اجرا شود

شهردار سمنان:

پروژه‌های سرمایه‌گذاری با سرعت بیشتری اجرا شود

شهردار سمنان گفت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سمنان باید با سرعت بیشتری اجرایی شود تا هرچه سریع‌تر قابل بهره‌برداری باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدکاظم شربتدار پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون ماده 5 شهرهای استان سمنان که با حضور معاون امور عمرانی استاندار سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، کارشناسان و برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان در سالن کوثر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌های عمرانی اصولاً زمان‌بر هستند؛ ولی باید هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای اجرای آن‌ها انجام شود.

شهردار سمنان گفت: باید تمام ابعاد و زوایای پروژه‌های سرمایه‌گذاری استان سمنان مورد بررسی قرار گیرد تا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد، امر توجیه مالی این پروژه‌هاست که در شرایط اقتصادی حال حاضر بسیار اهمیت دارد.

شربتدار افزود: باید تمام پروژه‌های سرمایه‌گذاری از نظر مالی به‌ خوبی بررسی شود تا در پایان بتوانیم بهترین استفاده را از آن‌ها با کم‌ترین هزینه ببریم، همچنین باید کیفیت بالا و رعایت استانداردهای جهانی نیز در طرح‌ها بررسی شود.

شربتدار همچنین با اشاره به اینکه یکی دیگر از مسائل مهم در اجرایی شدن این پروژه‌ها موضوع میراث فرهنگی و آثار باستانی سمنان است، تصریح کرد: کارشناسان میراث فرهنگی باید کارشناسی‌های لازم را به‌ خوبی انجام دهند تا از این نظر نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

شهردار سمنان خاطر نشان کرد: برای اجرایی شدن هر چه سریع‌تر این پروژه‌ها باید یک کمیته تخصصی ایجاد شود و پروژه‌های شاخص را هر چه زودتر مورد بررسی قرار دهد تا طرح کلی آن‌ها به‌ صورت فنی و کارشناسانه تأیید شود.

وی گفت: امیدواریم تا با همکاری و همدلی بین مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان سمنان بتوانیم هرچه زودتر به نتایج خوب و مثبتی در راستای ارتقای شهرسازی در استان سمنان برسیم.

بازتاب کلوب