سه شنبه , 21 آذر 1396
خانه / اخبار اقتصادی / اقتصاد ایران / ۲۱۰میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان سمنان توزیع شد

۲۱۰میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان سمنان توزیع شد

۲۱۰میلیارد تومان اعتبارات عمرانی استان سمنان توزیع شد
سمنان-استاندار سمنان گفت: در دومین نشست شورای برنامه ریزی سال جاری استان با حضور فرمانداران، ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی بین شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف توزیع شد.
محمد رضا خباز در حاشیه برگزاری دومین نشست شورای برنامه ریزی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه اعتبارات استان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری دارد و مجموع این اعتبارات در بعد عمرانی به ٢١٠میلیارد تومان می رسد، افزود: در شورای برنامه ریزی در دو نشست اردیبهشت و خرداد ماه جاری راه های استفاده بهینه از این اعتبارات در دستگاه های مختلف بررسی و به نتایج خوبی نیز دست یافته ایم.
وی افزود: امروز همه دستگاه های اجرایی می بایست زمینه تحقق اعتبارات را با تلاش همه جانبه فراهم کنند تا شاهد توسعه خوبی در استان طی سال ٩۶باشیم.
استاندار سمنان، گفت: اعتبارات عمرانی نسبت به سال گذشته دارای رشد خوبی است و ما بر اساس این رشد اعتبارات را بر حسب شاخص های توسعه بین دستگاه ها تقسیم کرده ایم چرا که ما معتقدیم انسان حتی با حقوق شخصی خود نیز با عدالت رفتار می کن حال انکه این بیت المال محسوب شده و باید با عدالت تقسیم شود لذا این اطمینان را می دهیم که این اعتبارات در بین بخش های مختلف به خوبی تقسیم شده است.
خباز درباره شائبه مطرح شده در خصوص توزیع ناعادلانه اعتبارات در شرق و غرب استان، توضیح داد: اگر امروز در حوزه اعتبارات به درستی رفتار نکنیم می بایست پاسخگو باشیم اما امروز افرادی هم هستند که معتقدند اعتبارات به درستی تقسیم نمی شود که قطعا این افراد ظلم می کنند چرا ما در مجموعه استانداری درباره تقسیم اعتبارات بسیار وسواس داریم.
خباز افزود: توزیع اعتبارات بیش از ٣٠٠شاخص دارد که ممکن است کسی بگوید به این شاخص ها اعتراض دارم که این بحثی دیگر است اما استانداری سمنان قانونا بر حسب همین شاخص ها اعتبارات را تقسیم می کندتا بتوانیم شاهد رعایت عدالت باشیم.
وی گفت: ما معتقد هستیم اعتبارات مال الله است و باید در توزیع آن دقت داشت لیکن نیازها بسیار بیش از ٢١٠میلیارد بودجه عمرانی است اما پیشنهادها و این مطالبات ویژه شرایط اقتصادی مطلوب است که درآمد کشور بسیار بالا باشد که این امر کمتر در سال های اخیر رخ داده است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *